Dzisiaj jest 26 cze 2017, 10:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Auto: VW Jetta 1.9 TDI 2006
Silnik: BKC
Silnik zapala na 1-2 sek. i gaśnie. Rano lub w południe tak samo. Ponowny nawet 10 krotny rozruch nie uruchamia silnika. Pomaga dopiero trzymanie na rozruszniku minutę lub dłużej z pompowaniem pedałem gazu. Wszystkie kontrolki zachowują się normalnie. Jak odpali to już pali za 1 razem cały dzień nawet po kilku godzinach postoju. W czasie jazdy nie ma żadnych problemów, moc, szybkość, przyspieszanie rewelacyjne to wersja GT. Wymieniony był rozrząd i uszczelniacze pompo wtrysków w 10.2014. Do tej wiosny palił od strzału. Zainwestowałem w nowy akumulator Centra Futura 77Ah, nowy rozrusznik, alternator po regeneracji, nowe świece żarowe oraz nową kompletną pompę paliwa z pływakiem w baku. Filtr paliwa wymieniony w 10.2016. Już nie wiem co jeszcze można wymienić, pozostaje chyba pompa vacum na silniku. To mój pierwszy samochód z silnikiem diesla nie mam żadnego doświadczenia. Bardzo proszę o pomoc w diagnozie tej uciążliwej usterki za co z góry serdecznie dziękuję. Dodam jeszcze, że miałem inż. elektryka, który nie wykrył żadnych błędów. Wszystkie sterowniki i ustawienia w normie fabrycznej.

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Auto: Bora
Ponownie sprawdziłbym uszczelki pompowtryskiwaczy, ale jeśli w trakcie opalania czuć niespaloną ropą i zakopci na biało po uruchomieniu.
Pompy vaccu nie wymieniaj, najpierw ściągnij przewód z filtra paliwa i zobacz z jaką intensywnością popłynie paliwo (powinno wystrzelić na metr w górę).
Trzecia sprawa: zapala się kontrolka świec żarowych przed uruchomieniem?

Odpowiedz z cytatem  

Lukassso dzięki wielkie za zainteresowanie moim problemem i pomoc. Kontrolka od świec żarowych zapala się na 2-3 sek. i gaśnie. Nie czuć ropy a w czasie rozruchu niema żadnego kopcenia z rury. Olej napędowy tryska z wężyka tak jak napisałeś. Masz rację, że mogą to być uszczelniacze pompo wtrysków, gdyż były wymieniane 24.10.2014 i po ich wymianie palił do marca br. od strzału. Na wężyku z baku przed filtrem założyłem zaworek zwrotny ale to nic nie pomogło. Proszę o ewentualne inne porady w tym temacie. Pozdrawiam i dziękuję!

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Jeśli zdarzy się ponownie taka sytuacja to proponuję nie katować rozrusznika, lecz wywoływać napompowanie paliwa w układzie poprzez włączanie i wyłączanie zapłonu. Elektryczna pompa w baku powinna przez kilka takich cykli nabić ciśnienie w układzie wstępnym.

Ewidentnie jest problem z podawaniem paliwa i sądzę, że to typowo mechaniczny kłopot. Jak czytam to problem występuje niezależnie od temperatury silnika?

Odpowiedz z cytatem  

Dziękuję za wszystkie wskazówki. Temat zostaje zakończony.

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Zakończony? Przecież nie rozwiązany?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]